Lørdag den 1. oktober klokken. 1100 – 1300 er der fernisering på kunstforeningens efterårsudstilling på Humlebæk Bibliotek. Efterårsudstillingen er Kunstforeningens for Humlebæk og Omegns tilbud til de mange dygtige kunstnere blandt medlemmerne og andre kunstnere i nærområdet. I år er der 25 aktive kunstnere med.

Følgende udstiller:

Annette Kold - Pearl Reinhardt - Kis Bonde - Lis Engel - Jocelyn McKenzie - Liliam Ventura

Kirsten Inge Westergaard - Anni Rosenhøj - Rikke Stibolt - Kaare Paludan Seedorff

Lene Lemaitre - Annie Brostrøm - Inge Dreyer - Hanne Winther Nielsen Jette Guldager

Rie Vrontos - Pearl Reinhardt - Hanne Jonassen - Ellen Merrild - Mihai Micu - Henrijette Elmkjær

Jill Conway-Fell - Jette Højdal Jensen - Birgit Dræby - Jette Junget - Hanne Thordsen

Udstillingen kan ses indtil den 14. oktober.

Foreningens næste arrangement er foreningens 36 års fødselsdagsudflugt søndag den 9. oktober klokken 1300 på Tegners Museum med eftterfølgende kaffe og kage. Næste udstilling på Humlebæk Bibliotek bliver Kunstneren Annette Frederiksen den 26. november.